Skip to content

Przygotowywanie soków przy pomocy wyciskarek do owoców

Przygotowywanie soków przy pomocy wyciskarek do owoców

Przygotowywanie soków przy pomocy wyciskarek do owoców

Świeże soki z owoców są świetnym rozwiązaniem dla każdego, kto uwielbia smaczne i zdrowe napoje. Choć większość z nich przygotowuje się z wykorzystaniem sokowirówki, do stworzenia świeżych soków z cytrusów sprawdzi się również wyciskarka do owoców.

Wyciskarki ręczne i automatyczne

Wyciskarki do owoców dzielą się przede wszystkim na ręczne i automatyczne. Te ręczne wymagają obracania cytrusem na specjalnie przygotowanej powierzchni, co skutkuje wyciśnięciem z niego soku. Jednak ze względu na to, że jest to wyjątkowo czasochłonne i pracochłonne, wiele osób decyduje się na zakup wyciskarek automatycznych. Obracająca się powierzchnia pozwala na skuteczne wyciśnięcie cytrusa, całkowicie wyręczając w tym człowieka, który w niektórych modelach tego sprzętu musi jedynie przytrzymać owoc.

Wyciskarka automatyczna jako wyciskacz do cytryn

Tego typu wyciskarki dobrze sprawdzają się również jako automatyczne wyciskarki do cytryn. Choć nie zostały stworzone z myślą o wyciskaniu cytryn, większość z nich oferuje mniejsze nakładki, które dobrze sprawdzają się przy wyciskaniu mandarynek, ale także cytryn. Jest to szczególnie przydatne przy konieczności uzyskania dużej ilości soku z cytryn bez pestek, na przykład podczas przygotowywania deserów lub sosów. Wyciśnięty sok z cytryny można również przechowywać w specjalnym pojemniczku w lodówce, należy jednak pamiętać, że może on zepsuć się nieco szybciej niż zwykłe cytryny.