Skip to content

Otwieracz do puszek – przyrząd, który ułatwia ludzkie życie

Otwieracz do puszek – przyrząd, który ułatwia ludzkie życie

Czasem złośliwość rzeczy martwych może doprowadzić człowieka do szału. No, bo co zrobić, kiedy oporny słoik czy puszka ani drgnie, mimo iż użyło się całej swojej siły, aby go otworzyć. W takim przypadku przyda się otwieracz do puszek, który w mig poskromi niesforny przedmiot.

Jak radzono sobie wcześniej, gdy nie istniały jeszcze otwieracze do butelek, czy otwieracz do puszek?

Zwyczajnie, bo tego typu przedmioty otwierano przy użyciu noża. Warunek był jeden, musiał być on bardzo kończysty i w miarę ostry i wytrzymały. Inaczej nie otworzył on wieczka puszki ani zakorkowanej butelki. Poza tym osoba operująca nożem musiała mieć trochę krzepy i mieć sprawne obie ręce. W przeciwnym wypadku była zdana jedynie na pomoc innych domowników.

Co dało ludziom wynalezienie otwieracza do puszek?

Otwieracz do puszek przyczynił się do tego, że:

• ludzie przestali się kaleczyć przy otwieraniu puszki.
• jej zawartość pozostała w środku i przestała spadać na podłogę. Wcześniej, zanim go skonstruowano- takie wypadki zdarzały się nagminnie.
• mogli z niego skorzystać seniorzy i osoby niepełnosprawne.
• wrosło tempo prac kuchennych, bo oporne słoiki, konserwy czy pojemniki metalowe przestały być problemem.
• ludzie zaczęli częściej żywić się jedzeniem z puszek, gdyż to był najszybszy sposób, by zjeść coś pożywnego i przy tym zbytnio się nie namęczyć.

A jakie są zalety otwieraczy do butelek?

Te małe, sprytne przyrządy kuchenne w mgnieniu oka radzą sobie z korkami, które są mocno powbijane w wylot butelki. Dla człowieka ręczne wyciągnięcie korka wiąże się z nieustanną szamotaniną i siłowaniem się, a poza tym niezgrabne jego wyciągnięcie grozi oblaniem i plamami na ubraniu. Przy użyciu otwieracza nie ma mowy o takich atrakcjach. Otwieracz wystarczy lekko przekręcić, by korek od butelki wyskoczył jak wystrzelony z procy. Tak więc otwieracze do butelek są zwinne, lekkie, łatwo się je przechowuje i obsługuje i dlatego ludzie je kochają.