maj 22

Na targach w roku 2012 w Sztokholmie, doceniony został projekt lampy, która może posłużyć nam także jako miejsce do uprawy roślin. Z pewnością jest to rzecz nowatorska, warta zastosowania w naszym domu. Lampa taka ma formę kuli, z plexi-glassu, w której z pięciu stron, wycięte zostały owalne otwory, umożliwiające nam umieszczenie w niej dowolnej rośliny.

DLampazięki tym otworom, roślina zyskuje także możliwość wypuszczenia pędów i liści, poza obszar kuli. Na dole, we wnętrzu kuli, umieszczony jest pumeks, którego zadaniem jest przechowywanie wody, oraz minerałów i mikroskładników, które mają odżywiać naszą roślinę. W efekcie naszego kwiatka, wystarczy podlewać tylko raz na trzy tygodnie.

Obecność otworów, faje nam także możliwość utrzymania estetycznego wyglądu kwiatka. Możemy w razie potrzeby go przyciąć, czy oderwać uschłe liście. Część dająca światło, to przechodząca przez środek, ustawiona pionowo rurka świetlna, która zapewnia bardzo dobre oświetlenia, dzięki obecności jedynie szklanego klosza, który nie zatrzymuje światła.